Dodaj ogłoszenie
Podhale - Bukowina Tatrzańska - Atrakcje Zakopane

Podhale - Atrakcje - Bukowina Tatrzańska

Piękne Podhale może zachwycić miejscowościami, w których udane wczasy spędzić można o każdej porze roku. Doskonale znane jest Zakopane, z którym o uwagę turystów coraz silniej konkuruje Bukowina Tatrzańska.

Ta miejscowość to idealne miejsce dla tych, którzy lubią wypoczywać w górach, a jednocześnie – korzystać w wyjątkowych atrakcji. Nie brak tu wspaniałych miejsc na narty, czekają również ogromne baseny termalne. Ci, którzy decydują się na noclegi w Bukowinie Tatrzańskiej mogą do woli korzystać nie tylko z tych atrakcji, ale i z wycieczek po malowniczej okolicy tej miejscowości.

Słupek graniczny zabytkowy - Jurgów - Bukowina Tatrzańska

 

Co warto zobaczyć w Zakopanym?Drewniany zabytkowy Kościół - Jurgów -Bukowina Tatrzańska

Ciekawie prezentuje się sama Bukowina Tatrzańska, będąca jedną z najwyżej położonych miejscowości na Podhalu. Jej historia sięga XVII wieku, a jej pierwszymi mieszkańcami byli Wołosi. Współczesna Bukowina to przede wszystkim popularne letnisko, będące alternatywą dla droższego Zakopanego leżącego w odległości zaledwie 15 km od tej malowniczej miejscowości. Zimą Bukowinę chętnie odwiedzają ci, którzy szukają najlepszych miejsc na narty.

Wielką atrakcją miejscowości jest również jej zabudowa. Z pewnością warto odwiedzić Dom Ludowy, który powstał w okresie międzywojennym jako największy w Polsce budynek wzniesiony z drewna. Wielką atrakcją jest również drewniana świątynia z przełomu XIX i XX wieku. Ci, którzy spędzają wczasy w Bukowinie, koniecznie powinni wybrać się do pobliskiego Jurgowa, znanego z pięknych szałasów pasterskich oraz zagrody z XIX wieku.

Wielką atrakcją Jurgowa jest też drewniany kościół z XVII wieku. Z ciekawymi zabytkami można się też spotkać w pobliskiej Czarnej Górze. Tu największym skarbem jest zagroda spiska, znajdująca się niegdyś w rękach bogatych gospodarzy. Ciekawostką tej miejscowości jest też Kamieniec, będący jednym z największych w Polsce osiedlem romskim.
Reklama
Zareklamuj się